O co pytać DJ-a?

O co pytać DJ-a?

O co pytać DJ-a?

Zapewne zastanawiasz się o co pytać DJ-a przy jego wyborze? W tym artykule postaram się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

1. Profesjonalne nagłośnienie

Pierwszą kluczową kwestią jest jego sprzęt. Chyba nie chcesz żeby muzyka wyłączyła się w trakcie Twojej długo planowanej imprezy? Nie zawsze cena sprzętu idzie w parze z jakością. Ryzyko jest o wiele większe przy nagłośnieniu za 100 PLN z Allegro niż za 5000 PLN kupione u autoryzowanego sprzedawcy. Wystarczy, że zapytasz o markę i zobaczysz ile średnio kosztuje nagłośnienie DJ-a, którego chcesz zatrudnić do oprawy muzycznej Twojej uroczystości.

2. Efektowne oświetlenie

Oświetlenie moim zdaniem jest jedną z podstawowych kwestii, którą powinieneś/powinnaś poruszyć przy wyborze DJ-a. Na Tobie i Twoich gościach raczej nie zrobi wrażenia stary kolorofon wyciągnięty od dziadka z piwnicy, który ginie na tle sali, w której odbywa się twoja uroczystość. Nie musisz mieć fachowej wiedzy, aby dowiedzieć się czy DJ ma profesjonalny sprzęt. Poproś go o wysłanie listy oświetlenia i sprawdź w wyszukiwarce lub na YouTube jaki dany sprzęt daje efekt i czy jest on Twoim zdaniem zadowalający.

3. Imponujące doświadczenie

To chyba jedna z najważniejszych kwestii. Zawsze wybieraj DJ-a, który nie zatrzymuje się na disco-polo. DJ to nie zawód – DJ to hobby, które wiąże się z chęcią poznawania każdego gatunku muzycznego, bez znaczenia czy się go lubi czy nie.  Muzyka rockowa, komercyjna, alternatywna czy też disco-polo? Żaden DJ nie powinien mieć problemu z zagraniem każdego z wyżej wymienionych gatunków. DJ na wesele powinien potrafić zagrać ulubione utwory babci Marysi, ale również przy pomocy najnowszej muzyki zaciągnąć na parkiet młodzież siedzącą przy stołach.

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania śmiało możesz skontaktować się ze mną pod numerem +48 731 446 971. Zachęcam Cię również do przeczytania moich pozostałych porad i odwiedzenia strony głównej:

  1. Ile kosztuje wynajęcie DJ-a?
  2. Jak znaleźć dobrego DJ-a?
  3. Dj czy zespół na wesele?

Leave a Reply

Your email address will not be published.