Dj czy zespol na wesele

DJ czy zespół na wesele?

DJ czy zespół na wesele?

To pytanie zapewne zadajecie sobie nie tylko Wy, ale zapewne większość par młodych organizujących wesele w Polsce. Niejednokrotnie zdarza się, że wybiera się zespół bo „taka jest tradycja”. Moim zdaniem jest to bardzo błędna decyzja. Gdyby mnie ktoś zapytał co bym wybrał: DJ czy zespół na wesele? Z pewnością odpowiedziałbym – zespół. Wiecie dlaczego? Strasznie nie lubię bawić się przy muzyce DJ-a, ponieważ nasłuchuję jakie on popełnia błędy podczas grania, takie „zboczenie zawodowe” 🙂

Więc zespół czy DJ?

Teraz całkiem serio. Każdej innej osobie poleciłbym DJ -a. Dlaczego? Istnieje wiele mitów, mówiących o tym że na weselu powinien grać zespół. Postaram się rozwiać wam wszelkie wątpliwości:

 • DJ na weselu jest „mało pokazowy”. MIT
  • Wiadomo, że istnieją DJ -e na wesele, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką i nie mają odpowiedniego oświetlenia ani sprzętu. Dlatego zawsze należy zweryfikować „zasoby” DJ -a z którym chcecie nawiązać współpracę.
 • DJ na weselu jest sam i nie znajdzie czasu na prowadzenie imprezy. MIT
  • Każdy szanujący się DJ posiada oprogramowanie do tworzenia playlist, które pozwalają ustawić następne kilka utworów do przodu, aby wolny czas poświęcić na profesjonalne wodzirejowanie.
 • W zespole jest więcej osób, więc ktoś z nich zajmie się tylko prowadzeniem wesela. MIT
  • Podobnie jak w przypadku DJ -a, w zespole każdy odpowiada za swój instrument. DJ odpowiada tylko za swoją konsolę i nagłośnienie.
 • W przypadku zespołu istnieje większe prawdopodobieństwo awarii niż w przypadku DJ -a. PRAWDA
  • W przypadku zespołów, których członków jest 3 lub więcej, istnieje ryzyko, że nastąpi awaria nie tylko z przypadków czysto technicznych, ale również „natury ludzkiej” (czyt. alkohol). Jeśli już zdecydujecie się na zespół – dobierzcie go uważnie.

Zespół na wesele

Niejednokrotnie zdarzało mi się bywać na weselach na których grał zespół. Uważam, że mimo wszystko – gdybym nie był DJ -em. Nie wybrałbym zespołu na wesele.

Jeśli nadal Cię nie przekonałem – zachęcam Cię do odwiedzenia mojej strony – www.djgorsky.pl lub kontaktu telefonicznego: 731-446-971. A także sprawdzenie mojego facebooka http://www.facebook.com/djgorsky

Pozostałe artykuły, które mogą Ci pomóc w wyborze:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.